Bělení zubů

Bělení zubů - jedná se o zesvětlující proces, jež by měl následovat až po dokonalém vyčištění zubů od všech pigmentací a zubního kamene. Je-li správně indikováno a neprovádí-li se příliš často, není tento zákrok pro zuby ničím škodlivým a poškozujícím. Bělení zubů se nedoporučuje těhotným a kojícím ženám, lidem mladším 18 let nebo silným kuřákům. Zuby citlivé nebo poškozené kazem by měly být před procesem bělení ošetřeny. V případě zanedbání tohoto doporučení by mohla být procedura bolestivá.

Dvě nejužívanější metody bělení zubů jsou bělení ordinační a domácí. viz.níže

     

C E N Í K 

Ordinační bělení

Ordinační bělení zubů se provádí v zubní ordinaci a trvá 60 - 90 minut. Používají se bělící gely o koncentracích 20 - 35%. Tato koncentrace, v kombinaci s lampou, zaručuje rychlý výsledek. Gely se nanášejí na zuby ve 3 cyklech a bělící účinek je umocňěn osvitem lampou. Dásně jsou chráněny a otevřená ústa pomáhá pacientovi pohodlně udržet speciální nosič.

Příkladem metody ordinačního bělení je technika Brite smile využívící 15% gelu aktivovaného plazmatickou lampou. Touto metodou je dosahováno zářivého vybělení s dlouhotrvajícím účinkem a minimální citlivostí během procedůry i po ní. 

Domácí bělení zubů

Domácí bělení zubů začíná výrobou průhledných plastový nosičů na základě otisku zubů v ordinaci. Do tohoto nosiče si doma nanášíte bělicí gel o koncentraci 10 - 16 %. Nosič se nosí po dobu 2 hodin každý den, dokud nedosáhnete požadované bělosti zubů. Dalším postupem je nasazení těchto nosičů „na noc“. Nevýhodou tohoto bělení zubů je časová náročnost a důsledné dodržování tzv. "nebarevné diety" (omezení kečupů, koření, vína, kávy, tmavých nápojů, cigaret apod.). Díky nižší koncentraci bělících gelů je tato metoda velmi šetrná.

 

 bělení zubů - bělení - bleeching

Zeptejte se lékaře na bělení zubů:

 

Jméno
Příjmení*
E-mail*
Telefon
Text vzkazu
Ochrana proti spamu

Zadejte text z obrázku:

* = povinný údaj

Zeptejte se lékaře

SPOLUÚČAST POJIŠŤOVEN

Informace o spolupráci s pojišťovnami zde!

Novinky

1.1.2017

Akceptace plateb zaměstnaneckými benefity - Benefity, Benefity Plus, Edenred

Naše ordinace spolupracuje již s třetím poskytovatelem zaměstnaneckých výhod. Mimo již dřívější...

26.4.2016

Operační mikroskop Zeiss

Dbáme na kvalitu. Standardní je u nás ošetření pod velkým zvětšením. Používáme nejmodernější...

ARCHIVRedakční systém WebRedakce - NETservis s.r.o. © 2017

© 2010 DCU. Všechna práva vyhrazena. Mapa webu
Dentální centrum Urbánek s.r.o, Londýnská 45/665, Praha 2, Tel.: 777 873 505, Email: info@dcupraha.cz  

Soukromá zubní ordinace